Bu Koşullar (“Sözleşme”) arasında imzalanır.

– Türk Hukukuna tabi olan Haleia Tekstil Giyim İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi (Sözleşmede bundan böyle Haleia olarak anılacaktır) ve

– Bu sözleşme uyarınca ürünü haleia.com.tr’den satın alan alıcı, (Sözleşmede bundan böyle “Alıcı” olarak anılacaktır.)

Haleia ve Alıcı, birlikte taraflar olarak anılacaktır.

Aşağıdaki şartlar ve koşullarda kabul edildi:

Sipariş gerçekleştikçe ALICI işbu sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşmenin konusu, Haleia’nın web sitesi üzerinden elektronik ortamda satışa sunduğu Alıcının isteğiyle üretilen, yine eğer Alıcının talebi doğrultusunda kişiye özel hale getirilen ürünlerin Alıcı tarafından satın alınması ve, Haleia ilgili ürünlerinin müşteriye teslim edilmesine ilişkin tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerini belirlemektir.

MADDE 3 – WEB SİTESİNDEKİ MALLAR VE HİZMETLER

I. Web sitesinde Haleia tarafından sunulan ürün veya hizmetlerin temel özellikleri ve diğer bilgileri www.haleia.com.tr adresinde mevcuttur . Alıcı, web sitesinde bulunmayan bilgilere dayanarak Haleia’dan performans talep edemez.

II. Web sitesinde listelenen ve ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncellenene ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar, belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir. Haleia, ürün ve hizmetlere indirim yapma ve indirimi iptal etme hakkını tek taraflı olarak saklı tutar.

III. Sözleşme konusu mal veya hizmetin satış fiyatına katma değer vergileri, gümrük vergileri, diğer vergiler dahil değildir. Bu vergiler Alıcı ülkedeki vergi sistemi ve oranlarına göre Alıcı tarafından ödenecektir. Haleia doğabilecek hiçbir vergiden sorumlu değildir. ALICI bu maddeyi gayri kabili rücu olarak kabul etmiş sayılacaktır.

IV. Haleia, tamamen ödenmiş ürünü stokta mevcutsa otuz gün içinde Alıcıya teslim edecektir .

MADDE 4 – SEVKİYAT VE TESLİM ŞEKLİ

I. Haleia, haleia.com.tr web sitesi üzerinden satışını gerçekleştirdiği ürünleri belirttiği teslim tarihinde ( Alıcıdan aksi bir talep gelmediği sürece ) anlaşmalı olduğu Kargo şirketiyle. Özel kutusunda ve korunaklı olarak Alıcıya gönderir.

II. Web sitesinde belirtilen ürünlerin fiyatları vergiler ve teslimat masrafları hariç belirlendiğinden, vergiler ve teslimat masrafları doğrudan Alıcı tarafından ödenecektir. ALICI bu maddeyi gayri kabili rücu olarak kabul etmiş sayılacaktır.

III. Ürünlerin Alıcıya teslimi sırasında, sipariş edilen ürünlerin kargo şirketi tarafından Alıcı’ya geç teslim edilmesi veya teslim alınmaması sırasında kargo şirketinden kaynaklanan sorunlardan Haleia sorumlu tutulamaz .

IV. Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı vardır. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu ALICI kabul eder.

VI. ALICI tarafından girilen tüm bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı ALICI kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu ALICI kabul eder.

MADDE 5 – İADE VE DEĞİŞİM POLİTİKASI

I. haleia.com.tr adresinde belirtilen tüm ürünler, alıcının ölçüleri ve diğer isteklerine göre özelleştirilir. Buna göre haleia.com.tr üzerinden verilen veya yapılacak siparişler değiştirilemez ve iade edilemez. Alıcı, kişiye özel ürünler üreten Haleia’dan yaptığı alışverişlerde iade ve değişim hakkına sahip olmadığını kabul ve beyan eder.

II. Alıcının sözleşmeyi geri çekme veya feshetme hakkı yoktur. Sözleşmede belirtilen ücret ön ödeme şeklinde alınır ve ardından sözleşmeden çekilirse, bu ön ödeme iptal ücreti şeklinde alınacaktır.

III. Haleia gerekli gördüğü durumlarda, ALICI’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. Haleia siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 7 iş günü süreyle dondurur. ALICI’nın bu süre zarfında Haleia’ya ile konuyla ilgili olarak iletişime geçmesi beklenir. Bu süre içerisinde ALICI’dan herhangi bir cevap alınamazsa Haleia, her iki tarafın da zarar görmemesi için siparişi iptal eder.

MADDE 6 – ALICININ BEYAN VE GARANTİLERİ

I. Alıcı, www.haleia.com.tr internet sitesinde yer alan ilgili tüm ön bilgileri okuyarak işbu Sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekilleri ve teslimat koşullarını bildiğini ve onayladığını kabul ve beyan eder. bu ön bilgiler elektronik ortamda. işbu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit ederek, ürünün temel nitelikleri, vergiler hariç satış fiyatı ve teslimat bedeli, ödeme ve teslimat bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak elde edildiğini teyit etmektedir.

II. Alıcı, sözleşmede yazılı tüm ön bilgileri / şartları okuyup anladığını, tüm yükümlülüklerine eksiksiz ve zamanında uyacağını, satın alma süreci ile birlikte ilgili hak ve sorumlulukları üstleneceğini kabul ve beyan eder.

III. Haleia ve haleia.com.tr’deki tüm fikri mülkiyet hakları (web sitesinde bulunan bilgiler, makaleler, resimler, ticari markalar, logolar, tasarım ve metin, sayfa düzeni vb.) Haleia’nın münhasır mülkiyetindedir. haleia.com.tr’deki hiçbir materyal tamamen veya herhangi bir şekilde değiştirilemez, kopyalanamaz, indirilemez, yüklenemez, çoğaltılamaz, yeniden paketlenemez, yeniden yayımlanamaz, iletilemez, yeniden dağıtılamaz veya yeniden satılamaz. Bu web sitesinde yer alan materyallerin kullanımı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında kesinlikle yasaktır . Bununla ilgili yasal ve cezai yaptırımlar doğrudan Alıcıya uygulanacaktır. Alıcı, işbu belge ile ilgili görseller, bilgiler, içerikler vb. Dahil tüm fikri ve sınai hakların tamamını kabul, beyan ve taahhüt eder. haleia.com.tr ve Sınai Mülkiyet Yasası kapsamındaki haklar Haleia’ya aittir ve bu hakları kendisi veya üçüncü şahıslar için kullanmayacak veya kopyalamayacaktır.

IV. Alıcı, işbu sözleşmede ve haleia.com.tr adresinde yer alan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Aydınlatma metnini okuduğunu, anladığını ve bilgilendirdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Alıcı, Kanunun izin verdiği durumlarda bilgileri işlemek ve uygun şekilde paylaşmak için rıza gösterdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 7 – HALEİA’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

I. Haleia, Alıcı tarafından satın alınan ürünleri, web sitesinde stoklarının bulunması şartıyla, eksiksiz ve hatasız olarak tedarik etmekle yükümlüdür . Alıcı, ilgili ürünleri teslim alır almaz incelemek ve en geç 7(yedi) gün içinde kusur bildiriminde bulunmakla yükümlüdür. Aksi takdirde Alıcı, söz konusu kusuru düzeltme hakkını kaybeder. Ürünün özelleştirme nedeniyle kusurlu olması durumunda ürün iade edilemez ve değiştirilemez. Ancak Haleia, ürünün kusurlu olduğunu kabul ederse, ürünün modifikasyonu ile ilgili koşullar saklıdır.

II. Haleia, online satışını yaptığı ürünleri Alıcı tarafından belirtilen ölçü ve ölçülerde tedarik edecektir. Alıcının ölçülerinin sipariş tarihinden farklı olması durumunda Haleia’nın herhangi bir sorumluluğu yoktur.

III. Haleia, masrafları Alıcıya ait olmak üzere, Alıcıya ürünleri ne zaman ve nasıl göndereceklerini bildirecektir.

IV. Haleia, ürün bedelini kredi, banka kartı, banka havalesi veya EFT ve diğer yöntemlerle tahsil etme hakkına sahiptir. Haleia’nın, bankalardan ve tahsilat acentelerinden kaynaklanabilecek hata ve gecikmelerden sorumlu değildir. Böyle bir durumda Alıcı yeniden ödeme yapma yükümlülüğü altında olabilir.

V. Haleia, web sitesinde değişiklik yapma ve stoğu tek taraflı olarak ve hiçbir gerekçe göstermeksizin belirleme hakkını saklı tutar. Alıcı, rezervasyonu yapılan veya satın alınmaya çalışılan ürünler üzerinde bu tür bir değişiklik yapılmadan hak iddia edemez.

VI. Haleia, ürünü kargoya verme yükümlülüğü, Alıcı adresinin belirtilmesi ile kargo firmasına teslim edilmesi ile sona erer. Bu noktada Haleia, taşıyıcının ürünü teslim edememesi veya Alıcının adresindeki kişilerin ürünü teslim almaması durumunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

MADDE 8 – FİKRİ VE ENDÜSTRİYEL HAKLAR VE KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

I. Taraflar, tüm ürünlere ilişkin olarak, İşaret, Ses ve / veya Görüntülerin (telif hakkı dahil) İletilmesini Sağlayan Cihazlar ile Çalışmayı Kamuya İletme hakkı ve uyarlama, çoğaltma, dağıtım, performans ve Bu Sözleşmeye tabi hizmetler yalnızca Haleia’ya aittir .

II. Ürün ve özel olarak Alıcı için Haleia tarafından tasarlanan tasarımları, taklit kopyalanamaz veya değiştirilemez

III. Bu madde kapsamında Alıcı, yasal mevzuat çerçevesinde cezai ve hukuki sorumluluk altında olup, Haleia iddia ve dava hakkını saklı tutar.

IV. Alıcı, haleia.com.tr adresindeki Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili açıklama ve rıza metnini okumayı kabul etmiş ve kişisel verileri ilgili kanunlara uygun olarak işlemeyi kabul etmiştir.

MADDE 9 – KUVVET VE MÜCBİR SEBEPLER

Haleia, bu sözleşme konusu ürünün teslimatının mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen olumsuz hava koşulları, nakliyenin kesintiye uğraması gibi olağanüstü durumlar nedeniyle süresi içinde teslim edilememesi durumunda Alıcıya bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda Alıcı, teslim süresini yaklaşan koşul sona erene kadar erteleme hakkını kullanabilir. Alıcı, erteleme hakkını ancak sözleşme tarihinde bulunmayan bir mücbir sebep durumunda kullanabileceğini bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durum, özelleştirilmiş ürünlerden kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumda, Haleia mücbir sebep sona erdikten sonra ilgili siparişi Alıcı’ya gönderecektir.

MADDE 10 – DİĞER HÜKÜMLER

I. İşbu sözleşme ve eklerinde hüküm bulunmayan hallerde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ticaret şirketleri ve tacirler için Türk Ticaret Kanunu hükümleri uygulanır.

II. Bu sözleşmenin ve eklerinin uygulanmasından doğan ihtilaflar İstanbul Merkez Mahkemelerinde halledilir. Sözleşmeye Türk Hukuku uygulanacaktır.

III. Anlaşmazlık durumunda Haleia’nın bilgi, belge ve ticari defterleri kesin delil teşkil edecektir.

IV. Bu sözleşme 10 maddeden oluşmaktadır ve Haleia sözleşmeyi tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir.